Ekonomi

1 BTC’den büyük cüzdan sayısı rekor seviyeye ulaştı, ancak bir uyarı var

Investing.com – Cüzdanında 1’den fazla Bitcoin tutan yatırımcı sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

bitcoin Piyasa için olumlu sayılabilecek bu gelişmeye ek olarak borsalarda BTC skalasının artması da tedirgin edici bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. CryptoQuant bilgisine göre borsalara aktarılan BTC ölçüsü 27 Mart’tan bu yana artmaya devam ederek geçen ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Diğer taraftan bitcoin Dün, ABD bankacılık şubesiyle ilgili endişe verici mevduat çıkışlarının görülmesiyle çekiş kazandı. Dün ABD işlem saatlerinde toparlanmaya başlayan Bitcoin, 27.500 dolardan açıldıktan sonra anın prestijiyle %5.5 artışla 29.000 dolar sınırına ulaştı ve son 5 günlük kayıpları telafi etti.

Bu yükselişle birlikte kripto borsalarının BTC bakiyelerindeki artış, olası bir kâr realizasyonu riskini de beraberinde getiriyor. Borsalardaki BTC tedbirindeki artış hakkında yorum yapan CryptoQuant analistleri, rezervlerdeki devam eden artışı artan bir satış baskısı olarak görüyor.

Borsalara aktarılan BTC miktarı artıyor

CryptoQuant, şu anda borsalarda yaklaşık 63 milyar dolar değerinde 2.18 milyon BTC olduğunu bildirdi.

Araştırma firması K33 ise son raporunda farklı bir noktaya vurgu yaparak bu hafta atıl durumda olan birkaç Bitcoin cüzdanındaki transferlere dikkat çekti. Şirket, uzun süredir atıl durumda olan bu BTC’lerin satışı durumunda sert düşüş uyarısında bulundu.

K33 ayrıca BTC’ye olan talebin aylık bazda düştüğünü vurgulayarak volatilitedeki düşüşü buna bağladı. Hesaplamalara göre BTC’nin bir aylık oynaklığı %2,1 ile son 3 ayın en düşük seviyesinde kaldı.

Tüm bu endişelerin gölgesinde, 1 BTC’den fazla tutan cüzdan sayısının tüm zamanların en yükseği olması, uzun vadeli bir bakış açısıyla olumlu bir faktör olarak görülüyor. Lookintobitcoin bilgilerine göre şu anda en az 1 BTC tutan adreslerin sayısı geçen yıldan bu yana %19 artışla bir milyona yaklaştı.

Author: Günay Caymaz

cavdir-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu