Haber

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger depremden etkilenen vatandaşları ziyaret etti

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depreminin ardından depremzedeleri barındırmak amacıyla Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi’nde kurulan Şambayadı Konteyner Kenti ve inşaatı devam eden deprem konutlarını ziyaret etti. Toplu Konut İdaresi (TOKİ).

İlk olarak Şambayadı Konteyner Kenti’ni ziyaret eden Vali Köşger, konteyner kentte yaptığı incelemelerin ardından burada konaklayan depremzedelerle buluştu. Depremzedelerle bir süre sohbet eden Köşger, onların durumlarını ve anılarını sordu; Ülkenin 6 Şubat’ta dünyada benzeri görülmemiş büyük bir felaket yaşadığını, bu felaketin ardından ülkenin çok zor günler geçirdiğini kaydetti. Ancak her şeye rağmen depremin izlerinin bir an önce Adana’dan silinmesi için çalışacaklarını kaydeden Köşger, “Depremden etkilenen hemşehrilerimizin her zaman yanında olacağız.”

Vali Köşger, konteyner kent ziyaretinin ardından TOKİ’nin Şambayadı İlçesi’nde inşa ettiği deprem konutlarını gezerek, konut inşaatlarında incelemelerde bulundu ve yetkililerden projenin gelinen aşaması hakkında bilgi aldı. – ADANA

kigiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu