Haber

Ali Babacan’dan çağrı: Mutlaka sandığa gidin ve iradenizi gösterin

DEVA Partisi Genel Lider ve Başkan Yardımcısı adayı Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan ile Ankara’nın Bilkent ilçesindeki Emlak Bankası Ortaokulunda oy kullandı.

Vatandaşları sandığa gitmeye çağıran Babacan, “Seçim sürecinin şeffaf, adil ve hakkaniyetli olması demokrasimiz için son derece önemlidir. Büyük ve güzel ülkemizde demokrasinin ilerlemesini ve tam demokrasiye kavuşmamızı canı gönülden diliyorum.”

Babacan, oyunu kullandıktan sonra şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemiz için hayırlı olsun, demokrasimiz için hayırlı olsun. Türkiye her köşesinde demokrasi sevdalısı çocuklarla büyümüş bir ülke. Çok partili demokrasiye geçişten bu yana her seçimde seçimlere katılım oranı çok yüksek. Özellikle bu ikinci cins vatandaşlarımıza sesleniyorum; mutlaka sandığa gidin ve iradenizi gösterin. Ülkemizin geleceğine yön verecek çok değerli ve kıymetli tercihlerini sandıkta açıkça ortaya koymak.

SEÇİM SÜRECİNİN ŞEFFAF, ADALETLİ VE ADİL OLMASI AÇISINDAN BÜYÜK DEĞERİ VAR: Seçim sürecinin barış ve huzur içinde geçmesini temenni ediyorum. 14 Mayıs gerçekten barışçıl bir seçimdi. Bununla da çok eğlendik. Seçim sürecinin şeffaflığı, adaleti ve adaleti demokrasimiz için son derece değerlidir. Seçimlerin de bu çerçevede sonuçlanacağına inanıyorum. Bu gece, her zaman tüm vatandaşlarımızın gönüllerinin ve zihinlerinin rahat ve emin olacağı bir sonuç göreceğiz.

SEÇİM SONUÇ TUTANAĞI, SEÇİM TUTUKLAMASI: Sandık görevlilerine ve gözlemcilerimize teşekkür ediyor, tebrik ediyorum. Tek bir oyun bile kaybedilmesin, tek bir maç bile tam anlamıyla milli iradeye dahil olsun diye büyük çaba sarf ediyorlar. Sandık sonuç tutanakları doldurulup imzalandıktan sonra, zarflar sağlam çuvallara yerleştirilene kadar tüm sandık görevlilerimizin iş başında olmalarını özellikle rica ediyorum. Bazen yorgunluk oluyor, o kadar da olmayacağına inanıyorum. Oy sonuçları raporu, seçim belgesi. İtirazlar ve farklı gelişmeler olsa da sonuçta o tapuya bakılır.

DEMOKRASİ SADECE SEÇİMDEN SEÇİME İŞLEYEN BİR SİSTEM DEĞİLDİR: Bu seçimlerin ülkemiz için demokrasinin daha da ilerlemesine vesile olmasını temenni ediyorum. Demokrasi değerli bir metadır. Demokrasi; Sadece seçimden seçime işleyen bir mekanizma değil. Demokrasi; İki seçimin ortasında sivil toplum ve meslek örgütleriyle istişare halinde olmak basın özgürlüğü demektir. Umarım demokrasimiz gerçekten güçlü adımlarla tam demokrasiye doğru yürür. Bu büyük ve güzel ülkede demokrasinin ilerlemesini ve tam demokrasiye kavuşmamızı canı gönülden diliyorum.

ORTAK SEÇİM GÜVENLİK SİSTEMİ TÜM ÇİZMELERDE ÇALIŞACAK: Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak bir sandık güvenlik sistemi var, kendi arkadaşlarımızı oraya kaydettiriyoruz. Ortak havuz için yaklaşık 48 bin isim verdik. 1166 avukat belirledik. Bu nedenle altı partinin ortak seçim güvenlik sistemi tüm sandıklarda çalışacak. Arkadaşlarımız da katkı sağlayacak” dedi.

Babacan, seçim sonuçlarını partisinin genel merkezinde takip edecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
evden eve nakliyat
Başa dön tuşu