Haber

Bağımlıların Resim Sergisi YEDAM’da Açıldı

Yozgat’taki Yeşilay Danışma Merkezi’nde (YEDAM) danışmanlık hizmeti alan bağımlıların yaptığı fotoğraf ve el sanatlarından oluşan stant açıldı.

Yozgat Vali Yardımcısı Halil Dalak, bir AVM’de açılan standın açılışında emeği geçenlere teşekkür etti.

Serginin müşteri ve öğretmenlerin katkılarıyla bu noktaya geldiğini belirten Dalak, “Müşterilerimiz bu güzel eserleri yarattılar. Bu eserleri görmek bizi duygulandırdı ve mutlu etti.” söz konusu.

Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk, YEDAM’ın Türkiye genelinde 107 şubesi bulunduğunu ve alkol, tütün, kumar, madde ve teknoloji bağımlılığıyla mücadele ettiğini söyledi.

YEDAM’a danışanların ücretsiz manevi ve sosyal destek aldıklarını belirten Ertürk, “Atölyelerimizde müşterilerimizle farklı aktiviteler yapıyoruz, resim ve el sanatları çalışmalarımız var. Bugün atölyelerde yapılan bu çalışmaları sergiliyoruz. Müşterilerimiz zamanlarını harcadılar. Burada serbest zaman geçirdik ve güzel eserler ortaya çıkardık.” dedi.

Vali Yardımcısı Dalak ve katılımcılar, filografi, yakma sanatı, kağıt rölyef ve yağlıboya fotoğraflarının sergilendiği sergiyi gezerek yetkililerden bilgi aldı.

habercayirli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu