Haber

Başkan Pekyatırcı: “Mucize, varoluşun özüne yolculuktur”

KONYA (İGFA) – Üç ayların manevi değeri yüksek kıymetli gecelerle taçlandırıldığını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatmacı, Miraç Kandili münasebetiyle yayınladığı bildiride; “Yükseliş varoluşun özüne ve anlamına yapılan bir yolculuktur. Yükseliş; Peygamber Efendimiz (sav)’in, Yüce Allah’ın sonsuz işaretlerini ve kudretini görmek için önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, sonra da semaya yaptığı kutsal bir yolculuktur. Peygamberimiz (sav)’in kutlu yolculuğunun manasının anlaşıldığı, kalplerimizde olağanüstü bir coşkunun yaşandığı bu mübarek gecenin, inancımızda rahmet ve mağfiret mevsimi olarak tanımlanan üç aylar arasında çok özel bir yeri vardır. Miracın özü, her türlü kötülükten arınmak, insanlığın yararına değerler üretmek, fedakarlık yapmak, paylaşmak, sorumluluk almak, ilahi emirlere teslim olmak ve yüce mertebelere ulaşmaktır. Allah (cc)’ın, manevi bir nimet olan mirac yoluyla Peygamberimiz (sav)’e ve ümmetine verdiği mesajın muhatabı olarak, her zaman sorumluluklarımızı hatırlamalı ve miracını ruhumuzla, kalbimizle, bedenimizle yaşamalıyız. Mirac’ın anlamını ve taşıdığı kozmik mesajları yeniden düşünerek kutsal yolculuğun manevi dünyayı aydınlatmasını sağlamalıyız.

Bugün insanoğlu büyük bir sınavdan geçmektedir. Filistin topraklarındaki vahşetin bir an önce sona erdirilmesi, milyonlarca mazlumun huzurunun sağlanması, silah ve bombalar altında hayatta kalmaya çalışan insanların güvenliğinin sağlanması, temiz bir ortamın sağlanması için dünya çapındaki tüm Müslümanlara büyük sorumluluklar düşmektedir. Açlık ve kıtlıkla sınanan insanlar bu zorlukları en kısa sürede aşabilirler.

Bu vesileyle Miraç Kandili’nin tüm insanlığa rahmet ve huzur getirmesini temenni ediyor, hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum.” Sanki konuşuyordu.

haber-gerede.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu