Haber

Bodrum’da Kaçak İnşaata Beton Sağlayan Firmalara Karşı Yasal İşlem Başlatıldı

Bodrum Belediyesi’nin kentin doğal yapısını korumak amacıyla yürüttüğü kaçak yapılaşmayla mücadele kapsamında kaçak ve ruhsatsız yapılara beton sağlayan firmalar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, ‘Afet Riskine Karşı Alınacak Tedbirler ve Kaçak Yapımla Mücadele’ kapsamında ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren beton döküm firmalarına ‘beton dökmeyin’ uyarısında bulundu. Ruhsatsız ve kaçak binalara dönüştürülüyor’.

Belediyenin kaçak inşaat alanlarına beton döken beton firmalarına gerekli uyarı ve idari işlemleri yapmasına rağmen, ilgili firmaların izinsiz ve ruhsatsız alanlarda faaliyetlerini sürdürdüğü belirlendi. Bazı şirket yetkililerinin beyanda belirtilen hususlara uymadığını belirten Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından hukuki süreç başlatıldı.

“Bütün çabamız şehrimizin geleceğine sahip çıkmaktır”

Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum’da kaçak yapılaşmanın önlenmesi için tüm çalışmalarımızı yetkimiz ve imkanlarımız çerçevesinde yürütmeye devam ediyoruz. Tespitlerin ardından mühürleme işlemlerimiz devam ederken bir yandan da mühürleme işlemlerimiz devam ediyor. Yıkım kararı verilen ve hukuki süreçleri tamamlanan binaların yıkımı Belediye olarak tüm çabamız şehrimizin geleceğini korumaktır Ancak bu konuda ilgili kurum ve kuruluşların katkı vermesini bekliyoruz. Tüm ihbar ve açıklamalarımıza rağmen kaçak ve ruhsatsız inşaatlarda beton döken firmaları tespit ettik ve tespit etmeye devam edeceğiz. Polis gruplarımız tarafından gerekli tutanaklar hazırlanarak Kabahatler Kanunu uygulanıyor. “Para cezaları kesiliyor.” ilgili unsurlarca uygulanır. Bodrum’un geleceği için, geleceğimiz için kaçak yapılaşmaya karşı mücadeleye devam edeceğiz” dedi. – MUĞLA

haberbesiri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu