Yaşam

“Cumhuriyet, Cumhuriyet Gibi Yaşamak İstiyor”

29 Ekim filmiyle milyonlara ulaşan Boyner Küme, alanındaki en kapsamlı çalışmalardan birine imza attı. Oyuncu kadrosu ve kullanılan geniş arşiv görselleriyle geçmişi günümüze taşıyan sinemada Boyner Küme, “Cumhuriyet Cumhuriyet Gibi Yaşamak İstiyor” mesajıyla bunun henüz birinci yüzyılımız olduğunu söylüyor.

Boyner Küme, hazırladığı sinemayla Cumhuriyetin 100. yılını kutluyor. Kampanya sinema kategorisinde geniş prodüksiyonuyla dikkat çeken sinema, geniş oyuncu kadrosu ve arşiv görselleri kullanımıyla geçmişi günümüze taşıyor. Zülfü Livaneli’nin unutulmaz eseri “Cesur Aslanım” notlarıyla ekranlara yansıyan film, şunları söyledi: “Cumhuriyet’e sahip olmak yetmez. “Cumhuriyet, Cumhuriyet gibi yaşanmak ister. “

Boyner Küme Yönetim Konseyi Lideri Cem Boyner Cumhuriyetin yeni yüzyılını heyecan ve umutla karşıladıklarını belirtti. Cem Boyner, “ Çağdaş, adil ve eşit bir yaşamın teminatı olan Cumhuriyeti bize 100 yıl önce armağan eden Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’e ve canları uğruna mücadele eden kahramanlarımıza büyük borcumuz var. Boyner Küme olarak kalbimizin tam ortasında hissettiğimiz bu kıymetli güveni, yaptığımız her işte geleceğe taşıma sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Elde ettiğimiz her başarıda, yaşadığımız topluma değer katmak için üstlendiğimiz her çalışmada, yaptığımız her açıklamada bu sorumluluğumuzun izleri vardır.” söz konusu

Milyonlara ulaşan filmle ilgili değerlendirmelerde bulunan Boyner, “Bugün; 100 yıl önce eğitimden istihdama, toplumsal cinsiyet eşitliğine kadar pek çok alanda elde ettiğimiz kazanımları daha da ileriye taşımak zorundayız. Bu ülkeyi geleceğe sağlam temellerle taşıyacak tek varlığımız olan gençlerimizin, içinde bulunduğumuz zor koşullar nedeniyle başka ülkelere gitmelerini ya da bu hayalle yaşamalarını üzüntüyle izliyoruz. ülkemizin çocukları. Ancak eşiğinde bulunduğumuz yeni yüzyılda yolumuz uzun, hayallerimiz büyük. Boyner Küme olarak gururla koruduğumuz Cumhuriyetin ilk yüzyılını geride bırakıyoruz. ‘Burası coğrafya kaderdir demeyenlerin ülkesi’ diyerek yeni yüzyılımızı karşılıyoruz. Bizce Cumhuriyeti kutlamak yeterli değildir; Cumhuriyet, Cumhuriyet gibi yaşamayı gerektirir. “Bizi bekleyen aydınlık gelecek için umutla, heyecanla ve durmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları kapsamında televizyon ekranlarında, dijital medyada ve açık hava reklamlarında kamuoyuyla buluşan sinema, Grubun 2023-2023 yılları arasındaki tüm temaslarında farklı projelerin topluma ulaştırılmasına zemin hazırlayacak. 2024.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habersaray.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu