Haber

Cumhuriyetin 100. Yılı Klasik Araç Konvoyu Bilecik’te Düzenlendi

Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Bilecik Belediyesi ve Bilecik Klasik Otomobil Kulübü iş birliğinde ‘Cumhuriyet’in 100’üncü yılı klasik araç konvoyu’ düzenlendi.

Türk bayraklı klasik otomobilleriyle Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi önünde toplanan katılımcılar, konvoyunu Tevfikbey Caddesi ve Atatürk Bulvarı’ndan Cumhuriyet Meydanı’nda tamamladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı da klasik otomobile binerek konvoya eşlik etti.

Subaşı, Türk milletinin Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki bağımsızlık mücadelesinin zaferle taçlandırıldığını, demokrasi ve özgürlüklerin güvence altına alındığı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının üzerinden bir asır geçtiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin 100. yılı, tarihimize damgasını vuran büyük başarıları, başarıları ve dönüşümleri hatırlamak, bu mirası gelecek nesillere taşımak ve daha da güçlendirmek için büyük bir fırsattır. Bu özel yıl bize bir çağrıdır. Cumhuriyetimizin değer ve ilkelerine olan bağlılığımızı yineliyoruz.Bilecik olarak “Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz.”

Etkinlik zeybek takımının gösterisiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu