Haber

Deprem yardımı nasıl sağlanır? Bağış ve malzeme nasıl gönderilir? SMS – IBAN ile bağış nasıl yapılır?

Deprem yardımı nasıl sağlanır? Vatandaşlar tarafından en çok merak edilen soruların ortasında yer alırken, internet üzerinden de sorgulanmaya devam ediyor. Depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için nasıl bağış gönderilebilir? Araştırması devam ediyor. Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ilde ağır hasara yol açtı. Peki, depreme nasıl yardım edilir? Bağış, gereksinim widget’ı nasıl gönderilir? SMS – IBAN ile bağış nasıl yapılır?

DEPREM YARDIMI NASIL YAPILIR?

Tüm Türkiye depremzedelere yardım için araştırmalar yaparken, AFAD Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar’dan konu ile ilgili açıklama geldi. Tatar, “Bağış yapmak isteyen vatandaşların farklı bankalar aracılığıyla bağışta bulunabilecekleri hesaplar var ve bunları AFAD’ın internet sitesindeki Twitter hesabında da yayınlıyoruz.

AFAD İBAN İLE NASIL BAĞIŞ YAPILIR?

AFAD tarafından paylaşılan resmi hesaplar aşağıda listelenmiştir. Bu hesap bilgileri ile depremzedelere maddi yardımda bulunabilirsiniz.

SMS İLE HİSSE SENEDİNE NASIL BAĞIŞ YAPILIR?

Birçok ilde doğal afet ve depremden etkilenen vatandaşlara yardım etmek isteyen vatandaşlar için AFAD koordinasyonunda yardım yapılacağı bildirildi. SMS ile yardım etmek isteyen vatandaşlar DEPREM veya AFET yazarak 1866’ya kısa mesaj göndererek 10 TL bağış yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu