Haber

Depremlerde can kaybı 47 bin 932’ye yükseldi

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların bilançosu ağırlaşıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 Şubat ve sonrasında meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 47 bin 932’ye çıktığını açıkladı. Depremlerde 6 bin 265 yabancı uyruklu kişinin hayatını kaybettiğini belirten Soylu, “Bugüne kadar 47 Nüfusa kayıtlı bin 932 kişinin 6 bin 265’i yabancı uyruklu.”

Henüz kimliği belirlenemeyen 1.619 kişinin bulunduğunu belirten Soylu, “Şu ana kadar 1.619 kişi hem DNA hem de parmak izi ile tespit edilmeye çalışılıyor. Polisimize yapılan başvuru sayısı toplam 264’tür.”

“411 bin çadır dağıtıldı”

Malatya Afet Koordinasyon Merkezi’ndeki görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, evlerinden tahliye edilen afetzedelere AFAD tarafından 411 bin çadır dağıtıldığını, 300 bin çadırın daha dağıtılacağını belirterek, “Yanlarında getirdiklerimiz var. Dost ülkelerden gelen kargo uçakları olsun, Dışişleri Bakanlığımızın ahengiyle sağlamaya devam ediyoruz. 53 bin.” Çadır şu ana kadar dağıtıldı. Vatandaşlarımız da bu çadırları kullanıyor” dedi.

Hatay’ın renkleri soldu

Bu videoyu görüntülemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin ve HTML5 videoyu destekleyen bir web tarayıcısına geçmeyi düşünün

Deprem bölgesinde 209 konteyner kentin kurulumuna başlandığını belirten Soylu, 42 konteyner kentin altyapısının tamamlandığını belirterek, “Bu 209 konteyner kente 108 bin konteyner yerleştirilecek. uzak.”

DW/TY,BO

seyitgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
evden eve nakliyat
Başa dön tuşu