Ekonomi

Donald Trump, seçim kampanyasında kripto yatırımcılarına güveniyor

Investing.com – ABD’de başkanlık yarışı devam ederken Donald Trump, seçim kampanyasında kripto para birimlerini etkin kullanma niyetini ortaya koymaya başladı.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: INVTROZEL1A

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Donald Trump kripto sektörüne destek taahhüdünde bulundu

Daha önce kripto sektörüne yönelik sert eleştirilerde bulunan ve Bitcoin’i dolandırıcılık olarak gören eski ABD Başkanı Donald Trump’ın son zamanlarda fikrini değiştirdiği görülüyor.

Son yıllarda kripto sektörünün büyümesi hızlanırken daha önce sektörü eleştiren isimler de fikirlerini değiştirmeye başladı. Bunun en son örneği Donald Trump olurken başkan adayının seçim vaatlerinin arasında kripto varlıkları destekleme sözü olduğundan bahsediliyor. Bunun yanında Trump, seçim kampanyasına yönelik bağışları kripto varlık cinsinden de kabul edecek.

Trump, mevcut yönetimi kripto düzenlemeleri konusunda eleştiriyor

Donald Trump, Biden yönetiminin kripto sektörüne yönelik yaklaşımını da eleştirdi. Kripto yatırımcılarının haklarını koruma sözü veren Trump, mevcut yönetimin kripto endüstrisine yönelik anlayış eksikliği olduğu ve yönetimi düzenlemeler konusunda yavaş kaldığı şeklinde eleştirdi.

Trump, önceki söylemlerinde kripto para birimlerini ABD dolarına karşı bir tehdit olarak gördüğü söyleyerek destek vermeyeceğini dile getirmişti. Ancak gelinen noktada kripto paraların değerini kabul ettiği görülen eski ABD Başkanı, şu an kripto yatırımcılarını destekleme sözü veriyor.

Donald Trump’ın sektöre yönelik girişimleri arasında geçtiğimiz dönemlerde kendi adına çıkarılan NFT koleksiyonu büyük ses getirmişti. Trump’ın şimdiki aksiyonu ise kripto varlıklarla seçim kampanyası bağışı kabul etme girişimi oldu.

haber-yerkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu