Haber

Giresunspor’un ilk yarı golü 20 sayının üzerine çıktı

SporToto Muhteşem Lig gruplarından Bitexen Giresunspor’un Teknik Direktörü Hakan Keleş, ligin ilk yarısında 20 puanın üzerine çıkmayı hedeflediklerini söyledi.

Keleş, Çotanak Spor Kompleksi’ndeki antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, haftalar ilerledikçe takım uyumunu yakaladıklarını söyledi. Son üç maçta alınan 7 puanın sevindirici olduğunu kaydeden Keleş, önlerinde oynadıkları Gaziantep FK maçının çok değerli olduğunu vurguladı.

Bu maçı kazanmaları halinde önemli bir avantaja sahip olacaklarını dile getiren Keleş, “Zor bir maç olacak ama gün geçtikçe iyi oynuyoruz, seyircimizin de desteğiyle kazanacağımızı düşünüyorum. Sahada ne istiyorsak, bizim için altın değerinde üç puan olacak.” söz konusu.

Bir gazetecinin ilk yarıdaki puan hedefinin sorulması üzerine Keleş, “İlk yarı hedefimiz 20 puanı geçmek, şu an 16 puandayız, alabildiğimiz kadar maç kazanacağız. Ligin ikinci yarısı zor geçecek, ne kadar çok puan toplayabilirsek bizim için o kadar iyi.Tabi devre arası var.Transfer penceresi var, takviye yapabilirsek bizim için iyi olur.” cevabı verdi.

Keleş, stoper Sergen Picinciol’ün takımdan ayrılıp ayrılmadığı sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Sergen uzun zamandır sürekli teklifler geldiğini ve gitmek istediğini söylüyordu. Bu dönemde kulübümüz kendisine ‘Takım bulabilirsin’ diye izin verdi. “Fakat oyuncumuz ufak bir sakatlık geçirdi, tedavi sürecini sürdürüyor. Dediğim gibi Sergen ile ilgili gelişmeler bu. Gitmek istedi, teklifler geldi, değerlendirecek, değerlendireceğiz, ona göre ilerleyeceğimizi söyleyebilirim.”

Kaptan Onurcan Piri: “Giresunspor olarak gayretli bir takımız”

Takım kaptanı Onurcan Piri, Hatayspor deplasmanından alınacak bir puanın önümüzdeki haftalarda avantaj olacağını düşündüğünü belirtti.

Genç bir takım olduklarını kaydeden Piri, “Aslında genç olduğumuz için bir antrenman temposuna ihtiyacımız yok, gücümüz var, bu yüzden her türlü çabayı göstereceğimizi düşünüyorum. Dediğim gibi emek değerlidir. Biz Giresunspor olarak emeğin bir takımıyız.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu