Haber

Hyundai IONIQ 6 Euro NCAP’ten 5 Yıldız Aldı

Hyundai’nin merakla uyandıran elektriklisi IONIQ 6, Euro NCAP çarpışma testlerinden zaferle ayrıldı.

• IONIQ 6, “Yetişkin – Çocuk Yolcu” ve “Güvenlik Asistanı” kategorilerinde üstün performans sergiledi.

• Hyundai, şoför, yolcu ve yayalar için üst seviye güvenlik donanımlarını geliştirmeye devam edecek.

Hyundai’nin yeni elektrikli modeli IONIQ 6, dünyaca ünlü bağımsız araç değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinde en yüksek puanı aldı. Hyundai’nin IONIQ serisindeki en yeni modeli olan IONIQ 6, en yüksek güvenlik standartlarını sunarak azamî beş yıldızlı EURO NCAP derecesini elde etti.

Oldukça kuvvetli Euro NCAP güvenlik testinden geçen tüm araçlar, “Yetişkin Yolcu”, “Çocuk Yolcu”, “Hassas Yol Kullanıcısı” ve “Güvenlik Asistanı” olmak üzere dört farklı kategoride bedellendiriliyor. Beş yıldızlı Hyundai IONIQ 6, “Yetişkin Yolcu”, “Çocuk Yolcu” ve “Güvenlik Yardımı” kategorilerinde kusursuz bir performans sergiledi.

Gelişmiş şoför sistemleri, IONIQ 6 için yüksek seviyede güvenlik sağlıyor.

IONIQ 6, standart olarak yedi hava yastığının yanı sıra yolda güvenlik ve rahatlık sağlayan gelişmiş Hyundai SmartSense “Sürücü Asistan Sistemleri” ile donatılıyor. Bu donanımlar ortasında en dikkat alımlı olan ise öndeki araçla belli bir arayı ve suratı muhafazaya yardımcı olan ve hatta virajlarda bile aracı şeritte tutmaya yardımcı olan “Otoyol Sürüş Asistanı 2-(HDA)”. Navigasyon tabanlı “Akıllı Sürüş Kontrolü-(NSCC)”, şoförün kullanım tarzını tarayarak öndeki araçla arayı muhafazasına ve şoför tarafından belirlenen süratte seyretmesine yardımcı oluyor. Ayrıyeten, otonom sürüşü optimize ederek virajlarda daha inançlı bir sürüş için de ülkü suratı ayarlamaya yardımcı oluyor.

Tüm bu dinamikler için navigasyon sisteminin yol bilgilerini kullanan sensörler, “Ön Çarpışma Önleme Asistanı (FCA)”, sürüş sırasında bir ihtar vererek acil durum frenine yardımcı oluyor.

IONIQ 6, Hyundai’nin Elektrikli Küresel Modüler Platformu (E-GMP) ile üretilecek. Euro NCAP’ten 5 yıldız alan model, hem gerilimsiz bir sürüş keyfi hem de performans sağlayan üstün bir güç ünitesi (77.4 kWh) ile gelecek. Hyundai tarafından geliştirilen yeni jenerasyon pil teknolojisiyle birlikte 100 kilometrede 13,9 kWh’lik bir tüketim elde edilirken, tıpkı vakitte satışa sunulacağı ülkelerde de en verimli bataryalı elektrikli modellerden (BEV) biri olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
evden eve nakliyat
Başa dön tuşu