Haber

İstanbul’daki FETÖ soruşturmasında 5 zanlı tutuklandı

İstanbul’da 8 ilde FETÖ’nün özel güvenlik yapılanmasına düzenlenen operasyonda yakalanan 22 zanlıdan 5’i tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Kabahatler Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul, Ankara, Kocaeli, Konya, Kırıkkale, Balıkesir, Muğla ve Afyonkarahisar’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 22 zanlı, işlemlerinin ardından dün İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. polis Merkezi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen zanlılardan 5’i tutuklandı. Zanlılardan 2’si hakkında “evden çıkmayınız” adlı kontrol tedbiri uygulanmasına, 15’inin ise adli kontrol kuralıyla serbest bırakılmasına karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Hatalar Soruşturma Bürosu, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün itiraf beyanı gibi delillerle emniyetin özel imamlarının eşleri olduğu belirlenen 24 zanlı hakkında tutuklama kararı verdi. , ve ByLock.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Kabahatler Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul, Ankara, Kocaeli, Konya, Kırıkkale, Balıkesir, Muğla ve Afyonkarahisar’da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 22 zanlı yakalanırken, operasyonlarda çok sayıda dijital ekipman ve örgütsel belge ele geçirildi. adreslerde arama yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu