Haber

İyi Parti’den İsmail Tatlıoğlu: Ortak cumhurbaşkanı adaylığı konusunda görüş ayrılığımız yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün yaptığı açıklamayla altılı masayı dağıttı.

Yaşananların ardından Akşener’in partisinin ek hizmet binasında düzenlediği toplantılara katılmak üzere gelen Düzce Partisi Meclis Küme Lideri İsmail Tatlıoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tatlıoğlu, 2 Mart’ta yapılan son toplantıda 6 genel liderin rızasının aranmamasının asıl itiraz noktası olduğunu belirtti. “Bay. Sayın Başkan, bu tablodaki temel itiraz noktamız, sürecin başlangıç ​​ilkeleriyle gitmemesidir” dedi.dedi.

“Başkanımızın grup konuşmalarındaki çizgi bellidir”

Tatlıoğlu, Six Tables’ta Akşener’e neden teklif yapıldığını merak ettiklerini ve bunun sonucunda o kişinin tek aday yapılması teklifinde bulunulduğunu söyledi. “Adayın adı ilk kez 2 Mart’taki toplantıda gündeme geldi. Adaylar, adaylıkları, itirazları ve destekleri kamuoyunda tartışıldı. Başkanımızın grup konuşmalarındaki çizgi bellidir. Çizgimiz baştan bellidir. Bir kazanan arayışı. Bunda bir sapma yok”söz konusu.

“Halkımız merak etmesin”

Tatlıoğlu, Alâ Partisi’nin Türk siyasetine girerken beyan ettikleri sözlerin gerisinde kaldığını belirterek, “Burada çok güzel sonuçlar var. İnsanlarımız merak etmesin. Türkiye bu sistemden çıkacak ve inşallah 13.Cumhurbaşkanı adayımız olur.terimleri kullandı.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın önerisi bellidir, partimizin önerisi bellidir”

Tatlıoğlu, İyi Parti’nin Altı Levha’dan ayrılmasından da bahsetti. “Bu, halkın takdirindedir. Genel başkanımızın, partimizin önerisi bellidir. Cevap açık ve beklentimiz bu ilkelerin takip edilmesi yönündedir. Bizim için parti ve şahıs meselesi millet meselesinin üzerinde olamaz.söz konusu.

“Ortak cumhurbaşkanı adaylığı konusunda görüş ayrılığımız yok, yine aradığımız bu”

Tatlıoğlu, Akşener’in 2 Mart’ta yapılan Altı Masa Toplantısı’nın ardından yayınlanan ortak cumhurbaşkanı adayı uzlaşı metnini imzalamasına ilişkin, “Ortak cumhurbaşkanı adaylığı konusunda bir görüş ayrılığımız yok, yine aradığımız bu. Ortak başkanlık adaylığına imza attı ve bu doğru. Ama cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bu seçim kaybetmemek için bir hamledir.açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu