Yaşam

İyi Parti’den yerel seçimlerde ittifak açıklaması: Ne bir arayışımız var ne de bir teklifimiz

Mayıs ayında büyük bir yenilgiye uğrayan muhalefette, parti içi çabaların yanı sıra Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi ittifak krizi yaşanıyor.

Kamuoyu, muhalefetin yerel seçimlerden yine mağlubiyetle ittifaksız çıkacağı yönündeyken, tüm muhalefet partileri bu konuda tek başına hareket etmeye devam ediyor.

Akşener’e en yakın isimden ittifak açıklaması

Özellikle genel seçimler öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan ve 6’lı tabloyu yıkan İyi Parti’nin bu cephesi sık sık yapılıyor.

Son açıklama Yeter Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e en yakın isimlerden biri olan parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural’dan geldi.

Duvar’dan Ceren Bayar’a konuşan Vural, yerel seçimlerde ittifaklar konusunda nasıl bir tavır alacakları sorusunu yanıtladı.

“İttifak aramıyoruz, teklifimiz de yok”

Vural, ne ittifak arayışının ne de ittifak teklifinin olmadığını söyledi.

Vural dedi ki:

“Yerel seçimlerin özellikleri var, özelliklerine göre bakılıyor, değerlendiriliyor ve yapılıyor. Şu anda ittifak söz konusu değil. Partinin yerel seçimlerle ilgili bir tavrı elbette olacaktır. ne bir ittifak, ne de bir teklifimiz var.

Türkiye’yi yenilemek istiyoruz. Türkiye’yi dönüştürmek istiyoruz. Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe doğru ilerlemesini istiyorsak, halkın çoğunluğunun bize dönmesini sağlamalıyız. Aldığımız oyu yeterli görmüyoruz. Yeterli görmezsek halka gideriz.

Partimiz yerel seçimlerin nasıl sonuçlanacağını değerlendirecek ama biz Türkiye’yi kazanmak istiyoruz, Türkiye’nin kazanmasını istiyoruz. Ana hedef budur. Türkiye’nin geleceğine talip oluyoruz, yönetimine talip oluyoruz. Yerel seçimlerde neler yapılabilir? Yerel seçimin özellikleri vardır. Bunun güncel bir sorun olduğunu düşünmüyorum.”

haber-aksehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu