Haber

İyilik Derneği ve Hak İnsani Yardım Derneği Kurban Bayramı için çalışmalarına başladı

İyilik Derneği ve Hak İnsani Yardım Derneği, Kurban Bayramı münasebetiyle kurbanlık etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışmalara başladı.

İyilik Derneği’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin dört bir yanındaki temsilcileriyle dünyaya iyilik yaymayı hedefleyen dernek, 2023 yılı kurban bayramı hazırlıklarını tamamladı.

“Ortak Paydamız İyilik” sloganıyla bu yıl Türkiye başta olmak üzere Asya, Afrika ve Ortadoğu’da fedakarlık yapan dernek, Türkiye’de deprem bölgelerinde hisse fiyatı 5 bin 500 lira, Afrika’da 2 bin lira, Arakan ve Afganistan’da 3 bin lira. 1.500 lira, Gazze ve Suriye’de 5.500 lira olarak açıklandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Güzellik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çiçek, amaçlarının ihtiyaç sahipleri ile yoksullukla mücadele eden hayırseverler arasında köprü kurmak olduğunu belirtti.

Yurtiçi vacip kurban bağışlarını özellikle beyin sarsıntısı olan bölgelerde mağdurlara ulaştıracaklarını kaydeden Çiçek, “Bu nedenle dernek olarak kurban sürecinde özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. kurbanlarının kesilen görüntülerini bağışçılarımıza mesaj olarak gönderiyoruz.” terimleri kullandı.

“Mutluluklar Kurbanda Payınıza Düşsün”

Hak İnsani Yardım Derneği ise “Mutluluk Mağdura Payına Düşsün” sloganıyla yüzbinlerce ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Dernek, 2023 yılında Afrika kurban hissesi bedelini 2 bin 200 lira olarak belirledi.

Kurbanlarını vekâleten bağışlamak isteyen hayırsever hayırseverler, kurbanlarını kurban işi için belirlenmiş ülkelerin ortasından kestirebilir.

Bu yılki kurban Türkiye dahil Suriye, Arakan, Afganistan, Yemen, Filistin, Moro, Çad, Kamerun, Somali ve Etiyopya’da yapılacak.

Hayırseverlerin ibadetleri kurban alma, vekâletname verme, kurban kesme, SMS ile bilgi paylaşma ve kurban dağıtma şeklinde gerçekleştirilecek.

Kurban Bayramı’nda dünyanın farklı yerlerine gidecek ekipler, maddi ve manevi yardım amacıyla yetimhaneleri ziyaret edecek. Burada Kur’an-ı Kerim dağıtımı, ihtiyaç sahiplerine zekat dağıtımı ve yetimlere bayram hediyesi yapılacak.

Deprem bölgelerinde kurban eti dağıtılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Vekaleten Kurban Hizmetleri Çalıştayı’na katılan dernek, konferans kapsamında dile getirilen deprem bölgesine öncelik verilmesi konusunda hassasiyet gösteriyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarıyla bölgedeki acıları dindirmeye ve yaraları sarmaya çalışan dernek, Adıyaman, Hatay ve Maraş’ta afetzedelere kurban eti dağıtacak.

yerkoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu