Haber

İzmir Meriç Yaşayan Parkı’nda ücretsiz futbol kursları başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmirlilerin doğa ve ormanlarla bütünleşeceği “Yaşayan Parklar” oluşturma hedefi doğrultusunda Bornova’da yapımı tamamlanmak üzere olan Meriç Yaşayan Park’ta futbol sahası açıldı. hizmete girdi. Parkta çocuklara ücretsiz futbol kursu verilmeye başlandı.

İzDoğa, İzbeton, İZSU, Parklar ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle inşa edilen Bornova’daki Meriç Yaşam Parkı’ndaki futbol sahası, Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Acil Durum Analiz Ekibinin çalışmaları çerçevesinde hizmete açıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve SporHizmetler Müdürlüğü çocuklara ücretsiz futbol kursları vermeye başladı.

Ders kayıtları devam ediyor

7-14 yaş arası çocukların katıldığı dersler, Salı ve Perşembe günleri 09.00-12.00 saatleri arasında Meriç Living Park’taki futbol sahasında yapılmaktadır. Spor eğitmenleri eşliğinde dersler için kayıtlar devam ediyor. Aileler Meriç Living Park’taki futbol sahasına gelerek ücretsiz ders kaydı yaptırabiliyor.

Park istek ve ihtiyaçlara göre planlanmıştır.

Bornova’da bulunan Meriç Yaşam Parkı’nın fonksiyonel planlaması, Acil Durum Analiz Ekibi tarafından Meriç, Serintepe ve Zafer mahallelerinde gerçekleştirilen saha çalışmasıyla belirlendi.

Mahalle sakinlerinin ihtiyaç ve isteklerine göre tasarlanan parkta futbol sahasının yanı sıra mahalle bahçesi, kütüphane, çayırlık alan ve taziye evi yer alacak. Park, Bornova’nın Meriç, Serintepe ve Zafer mahalleleri ile Moda, Dokuma ve Şekerlemeciler (MTK) Kompleksi’ne hizmet verecek. – İZMİR

senpazarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu