Ekonomi

Karslıoğlu: “Adanamız adına elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz”

Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu Genel Lideri Mustafa Karslıoğlu, kentsel dönüşümü şahsen vatandaşın ayağına giderek yetkili bireylerle vatandaşa anlatmaya devam edeceklerini söyledi.

Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu (DAİMFED), beraberindeki yetkilerle birlikte Ceyhan ilçesinde vatandaşlara kentsel dönüşümü anlattı.

DAİMFED Genel Lideri Mustafa Karslıoğlu, kentsel dönüşüm yahut yerinde dönüşümü şahsen vatandaşın ayağına giderek yetkili ve sorumlu şahıslarca bir ortaya gelerek bahis hakkında bilgilendirme çalışmalarına orta vermeden devam ettiklerini söyledi. Karslıoğlu, “Bu hafta hedefi daha da büyüterek Ceyhan ilçemizde sürdürmüş oluyoruz. Geri dönüşlerdeki reaksiyonlardan anladığımız üzere gayet yerinde bir projeye imza attığımızın memnuniyeti içerisindeyiz. DAİMFED olarak tüm kurullarımızla vatandaşlarımızın teknik, idari ve hukuki olarak destek vermeye devam ediyoruz. Bu konuda çabalarımız artarak sürecektir. Netice olarak Adanamız adına elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz” dedi.

Ceyhan Belediye Lideri Hülya Erdem’de Ceyhan Nehri boyunca yerleşim merkezlerinin mutlak dönüşüme ihtiyaçları olduğunu belirterek, “Ceyhan’ın en eski mahallelerinden Büyükkırım ve Muradiye başta olmak üzere bu değişim ve dönüşümü muhtaçlık acil hatta elzemdir. Bunun yanı sıra Ceyhanımızın sarsıntı öncelikli bölgede olması hususun ne kadar öncelikli olduğunun ciddiyetinin farkındayız. Biz Ceyhan Belediyesi olarak kentsel dönüşüm ya da yerinde dönüşüm sağlanması konusunda önemli çalışmalar içerisindeyiz. Bu hususta insanımıza gerekli dayanağı vermeye çalışıyoruz. Bu projeyle de vatandaşımızı bilinçleştirmeye yönelik bu projeyi önemsiyoruz. ve burada vatandaşlarımızla mevzuyu ele almaktan ötürü en birinci ağızlardan tahlil noktasında bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Program vatandaşlar ve yetkililerin soru-cevap biçiminde konuşmalarıyla devam etti. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu