Ekonomi

Kontrolmatik’ten yeni iş birliği anlaşması

Kontrolmatik Technologies Inc, Pomega Energy Storage Technologies Inc. ve Siemens Industry Inc. arasında yeni iş birliği anlaşması yapıldı.

Kontrolmatik Teknoloji (KONTR) Enerji ve Mühendislik A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Kontrolmatik Technologies Inc, Pomega Energy Storage Technologies Inc. ve Siemens Industry Inc. uzmanlık alanlarında birbirlerine öncelikli statü sağlamak suretiyle bir mühendislik ve çözüm ittifakı kurmak üzere mutabakat anlaşması (MoU) imzalamışlardır.

Üç şirket arasında kurulan bu iş birliği, tarafların güçlü yanlarını birleştirerek daha sürdürülebilir bir enerji sistemine geçişi sağlamak için sürdürülebilir bir küresel batarya ekosistemi oluşturmayı hedeflemektedir. Bu iş birliğiyle, Pomega Energy Storage Technologies (Amerika) ve Kontrolmatik Technologies Inc. (Amerika), Kuzey Amerika’daki enerji depolama operasyonlarını hızlandırmayı planlamaktadır.

Taraflar, yeni nesil batarya üretimi için kimya araştırması yapılmasını, sürdürülebilir enerji girişimleri için yenilikçi çözümler geliştirmeyi ve uygulamayı, genel altyapı fırsatlarını belirlemeyi ve yeni oluşum ABD merkezli OEM sağlayıcıları ile fırsatları değerlendirerek etkileşimde kalmayı, temel yol haritası olarak belirlemişlerdir. Söz konusu iş birliğinin, her üç şirketin de küresel erişimini genişletip, sürdürülebilir enerji depolama alanındaki çabalarına da önemli katkılar sağlaması hedeflenmektedir.

Kontrolmatik ve Pomega, Pomega’nın Türkiye’deki ilk prizmatik LFP batarya fabrikasında ve güney Carolina’daki LFP batarya fabrikasında Siemens çözümlerinin kullanımını sürekli destekle optimize ederek standartlaştırmayı planlamaktadırlar. Stratejik projelerin Siemens Finansal Hizmetler tarafından fonlanması da, iş birliğinin tanımlanmış çerçevesinde yer almaktadır.”

Hibya Haber Ajansı

haberkayapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu