Haber

Londra’nın ünlü Royal Albert Konser Salonu’nda toplu iftar programı düzenlendi

İngiltere’nin başkenti Londra’nın simge yapılarından Royal Albert Konser Salonu’nun Büyük Sergi Anıtı önünde toplu iftar programı gerçekleştirildi.

“Ramazan Çadırı Projesi” ile ülkede geleneksel hale gelen “Açık İftar” etkinlikleri kapsamında düzenlenen programa Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Koray Ertaş’ın yanı sıra yüzlerce kişi katıldı.

İftar öncesi bir konuşma yapan Ertaş, Ramazan’ın farklılıkların bir kenara bırakıldığı, kopan ilişkilerin yenilendiği ve bağların kuvvetlendiği bir dönem olduğunu söyledi.

Ramazan’ın bir dayanışma zamanı olduğuna işaret eden Ertaş, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu duyguları ramazan öncesinde de depremde hissettik. Ramazan’ı biraz tatsız hale getirdik. Hala depremzedeler için dua ediyoruz. Ülkemde 50 binden fazla insanımızı kaybettik. İngiltere’deki herkese minnettarız. Ülkemizle, milletimizle büyük bir dayanışma gösterdiler. Yurdun dört bir yanından insanlar yardımda bulundular. Malzemelerini topladığı görüntüleri asla unutmayacağız.”

Her gün bir iftar programına katıldığını anlatan Ertaş, Müslümanların İngiliz toplumuna entegre olduklarına değindi. Ertaş, Açık İftar’ın sponsorlarından birinin de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından akşam namazını King’s College London’da doktor olarak görev yapan Abdullatif Aydın verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu