Haber

Muharrem İnce, Muğla’da ağaç kesimine direnen İkizköy halkını ziyaret etti

Haber: SERCAN EMRE IKE – Kamera: MEHMET MEHMETLİOĞLU

Memleket PartisiGenel Lider Muharrem İnce Muğla’nın Akbelen Ormanı’nda ağaçların bölünmesine direnen İkizköylüleri ve çevrecileri ziyaret etti. Savunmalarıyla alana giren İnce’ye vatandaşlar tepki gösterdi. Muharrem İnce konuşurken tepkiler devam etti. İnce konuşmasını yarıda keserek Akbelen’den ayrıldı.

Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda kömür madeninin genişletilmesi amacıyla yapılan ağaç kesimi yedinci gününde devam ediyor. İkizköy halkının ve çevrecilerin ağaç kesimine karşı hareketi sürüyor.

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün Akbelen’de ağaç kesimini protesto eden vatandaşları ziyaret etti. Korumalarıyla birlikte alana giren İnce’ye vatandaşlar tepki gösterdi. İnce, tepkiler üzerine şunları söyledi:

“SÖZ VERERSENİZ MİSAFİRİ DİNLEYİN. İKİNİZ SÖZ VERİN MİKROFON ALIN”

“Ben sizden bir söz istemedim. Konuşma yapacaksanız konuğu dinlemelisiniz. Hem konuşun hem mikrofonu alın. Savunmadan bahsediyorsunuz. Ben bu ülkede tanınan bir siyasetçiyim. PKK terör örgütüyle, FETÖ’yle, bununla, bununla çok çalıştık.” Bu devlet beni de koruyor. Beni korumuyor mu? Beni senden korumuyor. Sana güveniyorum. Çiçeğin, böceğin bedeli, insanımızın kıymeti yok. O zaman kendimize bir sorgulama yapmalıyız. Bakın iki ay önce neler yaşadık. Bu son kez. oy ‘Öldük, işimiz bitti’ diye bir şey yok. Ölmedik, işimiz bitmedi. Kesilecek son ağaç da olmayacaklar. Ağaç kesimi devam edecek. Çabalar devam edecek. Ama bunu sağlıklı bir şekilde yapalım. Akıllıca yapmalıyız. Sonuç almak istiyorsak bunu şova dönüştürmeden önemli bir formda ele almak zorundayız, bunu tüm insanlara duyurmak zorundayız. Ama bu şekilde yaparsak sonuç alabiliriz. Aksi halde ağaçlar kesilmeye devam edecek, toz yutmaya devam edeceksiniz. Sonuç almalıyız.”

“Gelirse keder, gelmezse ızdırap”

Vatandaşların “Siyaset yapmayın burada konuşun” şeklinde tepki göstermesi üzerine İnce, konuşmasını yarıda keserek alandan ayrıldı. İnce, bölgeden ayrılırken bir vatandaşla tartıştı. Vatandaş İnce’ye, “Ben buralıyım, Milaslıyım. Bu köylüyü ikna edip burada kalmanız gerekiyor. Hepinizin yapacağı şey gitmek” dedi. Ardından İnce, vatandaşa “Mutlaka televizyona çıkacaksınız” yanıtını verdi.

Akbelen’den ayrılmadan önce gazetecilerin sorusu üzerine İnce, “Biri konuşuyor, diğeri ‘Konuşma’ diyor.

Kaynak: ANKA / Günümüz

haber-kartal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu