Teknoloji

Toyota’dan sarsıntı bölgesine 1,9 milyon dolarlık yardım

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, depremin ilk gününden itibaren bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için ilgili kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla yakın işbirliği içinde çalıştığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, arama kurtarma çalışmalarında görev almak üzere 51 kişiden oluşan bir afet müdahale grubu görevlendirildiği ve grubun Hatay’da 19 kişiyi hayata döndürmeyi başardığı kaydedildi.

Bölgeye gönderilen araçlarla depremzedelerin Sakarya’daki fabrikada bulunan misafirhaneye nakledildiği de belirtildi.

Açıklamada, Adıyaman ve Elbistan’a 5 tır yardım malzemesi ulaştırıldığı belirtildi. “Barınma konusunda destek sağlamak amacıyla prefabrike evler ve yaşam alanları oluşturacağımız projemize Toyota Japan, Toyota Europe, Toyota Financial Services 750 bin dolar katkı sağladı. Ayrıca Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Çalışanlarımızın da katılımıyla 1 milyon dolarımız da var. 150 milyon doları sağlayarak toplam 1.9 milyon doları depremzedeler için kullanmaya başlayacağız.”söylendi.

TOYOTA TÜRKİYE’DEN 20 MİLYON TL’LİK BAĞIŞ

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. ve Lexus Türkiye, bayileri, çalışanları ve iş ortaklarıyla birlikte deprem sonrası bir yardım kampanyası başlatmış ve kampanyada 20 milyon TL toplandığını açıklamıştı.

Söz konusu meblağ ile Ahbap Derneği’nin başlattığı Konteyner-Ev Projesi’ne dahil olan şirket, bu sayede yaklaşık 500 konteynerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu