Haber

Trabzonspor’da olağanüstü kongre kararı iddiası

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu’nun son toplantısının ardından olağanüstü kongre yapılacağı iddiaları ortaya atılmıştı. Kulüpten bu konuda resmi bir açıklama yapılmazken, Başkan Ağaoğlu’nun yeniden aday olması beklenmiyor.

Geçen sezon galip gelen Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, takımın kötü gidişatı ve mali sorunlar nedeniyle 28 Şubat’ta yaptığı toplantıda olağanüstü kongreye gitme konusunu görüşmüştü. Şampiyonlar Ligi’nin ardından Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nden elenen takımın Süper Lig’de hedeften uzak olması yönetimi arayışlara iterken, kısa ve uzun vadeli borç ve borçlarının planlanması ve Kulübün kısa vadeli 16 milyon Euro ödemesi de görüşüldü. Toplantıda, olağanüstü kongreye gidilerek güven tazelenmesi için oylama yapılırken, yönetim kurulu üyeleri arasında görüş ayrılıklarının olduğu iddia edildi.

Olağanüstü kongre kararıyla ilgili sızan bilgilere rağmen ‘Bordo mavili kulüpten’ resmi bir açıklama yapılmadı. Kongre kararı alınması halinde Başkan Ağaoğlu’nun bir daha aday olmayacağı, bu görevi Genel Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan’ın üstleneceği öne sürülüyor.

– Trabzon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu