Teknoloji

Warzone 2.0, Oyuncu Sayısı Rekoru ile Başladı

Warzone 2.0 oyuncu sayısı, daha bir hafta dolmadan inanılmaz bir düzeye ulaştı. Her ne kadar göze batan teknik sıkıntılar olsa da, yapılan duyuru oyuncuların oyundan soğumadığını net bir biçimde ortaya koyuyor. Activision ve Infinity Ward tarafından yapılan resmi açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen Call of Duty: Next ile resmen duyurulan ve Infinity Ward ve Raven Software tarafından geliştirilmiş yeni Battle Royale oyun, 16 Kasım 2022 tarihi prestijiyle PC (Battle.net ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series platformlarında oyuncular ile buluşmuştu. 

Warzone 2.0, Oyuncu Sayısı ile Dudak Uçuklattı!

Her ne kadar kimi oyuncuların görünmez olması ve kullanıcıların oyunu satın almaya yönlendirilmesi dahil çeşitli teknik meselelerden şikayet edilse de, bu durum genel performansa hiç de tesir etmedi. O denli ki, Call of Duty Twitter hesabı üzerinden yapılan yeni paylaşım ile oyuncu sayısının yalnızca beş gün içerisinde yirmi beş milyonun üstüne çıktığı duyuruldu. 

Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, Call of Duty: Warzone ilk on günde otuz milyon faal oyuncu sayısına ulaşmıştı. Bu açıdan bakınca, ikinci oyuna olan ilginin ne derece büyük olduğu da gözler önüne serilmiş oldu. Tıpkı vakitte, gelecekte çıtanın çok daha üstlere çıkacağının da habercisi oldu diyebiliriz. 

Battle.net, PlayStation, Steam ve Xbox mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilen Battle Royale oyunu, orjinal Çağdaş Warfare üçlemesinden aşina olduğumuz yerlere da rastladığımız Al-Mazrah ismi altında farklı bir harita sunuyor. Yeni bir Gulag sistemi, Stronghold dahil yapay zeka karakterlerin olduğu alanlar, Escape from Tarkov oyunundan esinlenilen ve Battlefield 2042 Hazard moduna olan benzerliğiyle de dikkat çeken PvPvE yapısındaki DMZ modu ve The Shop (eski adıyla Buy Station) sistemi bulunuyor. 

Bunlara ek olarak, oynanış kısmında sulak alanlarda da yapacağımız çatışmalar, yöre sesli sohbeti, yere düşmüş olan öteki oyuncuları sorgulayıp düşmanların bulunduğu bölgelere ait istihbarat, kadro tabanlı modlar için daha geniş bir grup oluşturma ismine düşman operatörlere katılma seçeneği, her birinde bir daralan çember olmak üzere üç inançlı bölge, iki yeni araç ve çok daha fazla yenilik oyunculara sunuluyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu