Yaşam

Zeynep Sever Demirel’den ‘seçim’ paylaşımı: Sen kime oy vereceğini biliyorsun, senin gibi düşünmeyene nefret etme

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel, sosyal medya hesabından 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerle ilgili paylaşım yaptı. Demirel, “Kime oy vereceğinizi bilirsiniz. Benim gibi düşünmeyene ben kızmayacağım, siz de kızmayın. İktidarlar gelir, iktidarlar gider… İktidar değişse de zihniyetler hep aynı kalır.” yüzüğün diğer ucundaki kişi (siz!) uyanmadığı sürece aynı.”

Konuyla ilgili fikirlerini dile getiren Demirel, “Ben burayı hep eğlence amaçlı kullanılan bir platform (ki öyle) olarak gördüm, hiç ciddiye almadım, hep hafife aldım. 6 Şubat’a kadar. O kadar dokunabildim ki. Birçok insan buradan faydalanabildim, hatta şaşırdım. O yüzden bir insana dokunsam bile bana kazanç olur. Dil sevgi, kalem barış olsun” diye konuştu.

HERKESİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNUN, SİZE AHLAK OLMAYAN ŞEYİ KENDİNE KULAK VERMEYİ BIRAKIN’

Paylaşımının devamında takipçilerine “Kime oy vereceğinizi biliyorsunuz. Benim gibi düşünmeyene kin beslemeyeceğim” diyen Demirel, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Siyaseti sevmem ve genellikle (nadir istisnalar dışında) politikacıları sevmem. Ancak bu, bilmediğim veya umursamadığım anlamına gelmez. Aksine ilgileniyorum. antipatimin ana sebebi bu. şimdiye kadar ana akım medyada sunulanlarla değil, kendi kendime araştırma yöntemiyle hareket ederdim. dünü ve bugünü iyi kavradığımı düşünüyorum. Ülke siyasetinin.Yakında seçim var.Bu nedenle yazdıklarım partilerden ve siyasi görüşlerden bağımsız olarak kendi kendime tavsiyem ve hatırlatmamdır.. .

Bilgiye en hızlı ama en kolay manipüle edilebildiğimiz çağdayız. Şahsen araştırmadığınız ve bağımsız kaynaklardan doğrulamadığınız hiçbir bilgi ve habere itibar etmeyiniz.

Güç ve otorite sevgisi insanı zehirler ve bağımlı hale getirir. Bu yüzden insanlar koltuklarına zehirli sarmaşık gibi sarılır. Dünyada çok az insan bu zehirle baş edebilecek veya onu tamamen reddedebilecek manevi seviyeye ulaşabilmiştir. Şahsen ben onların siyasete çok karıştığını düşünmüyorum. Yani görüş/kişi/kim/ne olursa olsun yakın bulduğunuz, desteklediğiniz, takviyelerle kör taraf olmayın ama onu da sorgulayın, gerektiğinde eleştirin.

İnsanı inciten, düşmanlaştıran, üstün kılan hiçbir inanç ve sistem saf değildir. Bu sistem arızasıdır. Araba sürerken bile ehliyet almamız gereken bir dünyada, popülaritesi olan herkesin milletvekili veya yönetici olabileceği bir sistemden bahsediyoruz. Ne kadarını karşılayabilir? Birey olarak lütfen en azından bunun farkında olun.

Ben iyiyim diye başkasının hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceksin. İnsan, yalnızca bireysel olarak değil, toplu olarak da gelişen bir varlıktır. “Onun özgürlüğü, eğitimi, maddi eşitsizliği senin için de kaygan olmalı ki gelişebilesin. Sırf kendi statün veya maddi çıkarların için ideolojisini benimsemediğin bir siyasi partiyi desteklemek büyük bir yüz karasıdır. Sonunda bu balon patlar. Kısa vadede muhtemelen kazanırsınız, uzun vadede ise kaybedersiniz.

Manevi inançlar kişilere özeldir ve devlet yönetiminde yeri olmamalıdır. Bu inançsız bir toplum yaratmak değil, karşıt toplumun en kolay sömürülebilir özelliğinden vazgeçmek içindir. Bence bu bir özgüven sorunu.

Aptal toplumlar yönetilir. Akıllı toplumlar yönetir. Bu nedenle eğitimsiz kitleleri yönetmek daha kolaydır. Bu nedenle otorite bireylerin gelişmesini istemez. Muhtemelen tek başına dünyayı değiştiremezsin. Ama sen kendini değiştirirsen dünya da değişir.

Lütfen karşı görüşün sahibini küçük gören, küçümseyen, cahillik etiketi yapıştıranlardan olmayın. Önce nefsinden arın, sen kimseden üstün değilsin. Kendi gerçeğinizin en doğru olduğundan ne kadar eminsiniz? Ne kadar eğitimli ve bilgili olursanız olun, kullandığınız dil sizi kazanmıyor, daha kutuplaşmak istiyorsa konuşmayı bilmiyorsunuz demektir.

Desteklemeseniz de herkesin özgür iradesini savunun. Çünkü sana dokunmayan yılan bir gün seni de yutar. Senin gibi olmayana, senin yaşadığın gibi yaşamayana, senin inandığına inanmayanlara, senin gibi giyinmeyenlere saldırmaktan, onları kınamaktan vazgeç.

Özetle… Kime oy vereceğinizi biliyorsunuz. Benim gibi düşünmeyenlerden nefret etmeyeceğim. Sen de yapmıyorsun. Hükümetler gelir, hükümetler harcar… İktidarlar değişse de halkanın ucundaki birey (siz!) uyanmadıkça zihniyet hep aynı kalır.”

buharkent-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu