Haber

Dilan Polat’ın görümcesi Hazal Erdoğan’dan ailesini savunan avukattan açıklama

Dilan Polat ve Engin Polat çifti, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlarından soruşturmaları sürerken bu sabah erken saatlerde gözaltına alındı. MASAK’ın hazırladığı raporların ardından delilleri yok etmek amacıyla evleri operasyona tabi tutulan çiftin aileleri sosyal medyada açıklamalarda bulunmaya başladı. Geçtiğimiz ay evlenme teklifi alan Dilan Polat’ın görümcesi Hazal Erdoğan, sosyal medyada avukatlık açıklaması yayınladı.

Lüks yaşamlarıyla büyük fenomen haline gelen Polat ailesi, yasa dışı işler yaptıkları iddiaları ortaya çıkınca araştırılmaya başlandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Polat ailesi ve şirketlerinde kara para aklama, vergi kaçakçılığı gibi suçlar işledikleri iddialarının ortaya çıkması üzerine detaylı soruşturma başlattı. MASAK’ın da devreye girip rapor hazırlamasıyla süreç hukuki açıdan daha da ciddileşti.

Soruşturmada Dilan Polat ve Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına, aile yakınları ve avukatlarının mal varlıklarına el konuldu.

Ailenin tüm şirketleri, gelirleri, giderleri ve vergileri incelenmeye başlandı. Dilan Polat’ın kayınpederi Sezgin Polat’ın villası basılarak, ‘gizli’ olduğu düşünülen delillerin aranması için bahçesi kazıldı. Polat çifti, bu sabah erken saatlerde evlerine düzenlenen baskında gözaltına alındı.

Delilleri yok etmeye çalıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan çiftin yakınları da sağlık kontrolü ve ardından ifade vermek üzere yanlarında götürüldü.

43 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda Sıla Doğu, Ahmet Gün ve Kürşat Polat’ın yanı sıra toplam 16 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

MASAK’ın araştırması ve raporunun ardından görevinden istifa ettiğini açıklayan Dilan Polat’ın eski avukatı Alperen Cihan Çetinkaya, “Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

Dilan Polat’ın tutuksuz yargılanması, Engin Polat’ın da tutuklu olarak yargılanması ihtimaline değindi.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin hukuki süreci takip edilirken, aile bireyleri sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulunmaya başladı. Dilan Polat’ın baldızı Hazla Erdoğan da bu isimler arasındaydı.

Engin Polat’ın ağabeyi Alper Kürşat Polat’ın sevgilisi Hazal Erdoğan, geçtiğimiz ay aldığı evlenme teklifiyle gündeme gelmişti. Dilan Polat sürprizin her anını takipçileriyle paylaştı. Müstakbel görümcesine karşı samimi olduğunu bildiğimiz Hazal Erdoğan, Dilan Polat ve Engin Polat’ın yaşadığı sürece ilişkin bir açıklama yayınladı.

Popbizde’nin paylaştığı Instagram hikayesinde Hazal Erdoğan, “Müvekkillerimizin hukuki süreç sonunda masumiyetlerinin ortaya çıkacağına inanıyoruz ve Türk adaletine güveniyoruz.” ifadelerine yer verdiği görüldü.

Gazeteci Murat Ağırel’in ifadesine göre Polat ailesinin bu kadar acil bir operasyonla gözaltına alınmasının nedeninin yurt dışına çıkış yasağı olmasına rağmen kaçmaya hazırlanmaları olduğunu yazdı.

yahsihanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu