Ekonomi

Sosyal medya fenomenlerinin yardımları MASAK tarafından incelendi

Sosyal medya fenomenlerinin Mali Kabahatler Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından inceleme altına alınması akademisyenlerin de dikkatini çekti. Doç. Prof., olayla ilgili yaptıkları araştırmanın ayrıntılarını paylaştı. Dr. Canan Arslan ve Doç. Yapılan yardımlara ilişkin İlknur Doğu Öztürk, “Kendilerini rahatlatmaya yardımcı oluyorlar” dedi.

Son zamanlarda sosyal medya fenomenlerinin hayatları sadece takipçilerinin değil aynı zamanda Finansal Hataların da radarına girdi. Konuyla ilgili araştırmalarını anlatan Doç. Dr. Canan Arslan ve Doç. Dr. İlknur Doğu Öztürk detayları paylaştı. Doğuş Üniversitesi Öğretim Üyesi iki farklı olgu kümesinin olduğunu belirtti. Üye Doç. İlknur Doğu Öztürk, “Sosyal medyayı kullanmadan önce tanınan ünlüler ve sosyal medyayla popüler hale gelen içerik üreticileri var. Birinci grup, güvenirliği ve yakınlığıyla hayranlarını harekete geçiriyor. İkinci grup, sosyal medyayla ünlü olanlar.” sosyal medyada daha güvenilir bir imaj elde etmeyi hedefliyoruz.” “Toplumsal konulara hassasiyetlerini göstermeye çalışıyorlar” dedi.

“Kendilerini rahatlatmaya yardımcı oluyorlar”

Influencerların bir kısmının kendi çıkarlarını düşünmeden başkalarının durumunu iyileştirme motivasyonuyla yardım yaptığını belirten Öztürk, “Diğerleri yani sosyal medya sayesinde ünlü olanlar kendilerini rahatlatma, kazanç sağlama motivasyonuyla yardım yapıyorlar. Yardımla manevi bir ödül veya sosyal konumlarını iyileştirmek. Eylemleriyle ihtiyaç sahiplerine yardım ederler.” “Bir çözüm bulmaktan ziyade ilk motivasyonları medyada daha fazla yer almak ve itibarlarını yükseltmektir” dedi.

“Sosyal medya lidersiz değildir”

Doç. Doğuş Üniversitesi’nden Prof. Canan Arslan, “Yani medyanın kültürel ortamlarda ünlüleri halka nasıl sunduğu kamu çıkarını belirliyor. Ünlünün kimliği, fikirleri ve şöhreti, ünlü aktivistlerin kamuoyunu etkilemesine ve bunun sonucunda katkı sağlamasına olanak tanıyor. değişmek.”

Doç. Prof. ayrıca sosyal medyada yeni bir liderlik biçiminin doğduğunu söyledi. Dr. Canan Arslan, sosyal medyanın cumhurbaşkanının olmadığı algısının yanlış olduğunu vurguladı. – İSTANBUL

mentesehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
Başa dön tuşu