Ekonomi

JPMorgan ve Deutsche Bank Hertz Car Rental’ın Hisse Notunu Düşürdü

Hertz Global Holdings (HTZ) hisseleri, JPMorgan ve Deutsche Bank’ın notlarını daha nötr bir duruşa revize etmesiyle bugün iki kez düştü.

JPMorgan analistleri, araç kiralama şirketinin notunu aşırı kiloludan nötr seviyesine düşürdü.

Büyümeye yönelik acil olumlu itici güçlerin eksikliği konusundaki endişelerini paylaştılar ve son çeyrekte temel çıkarlardaki düşüşe ve bunun 2024 üzerindeki potansiyel etkisine atıfta bulunarak bahislerinin notunu düşürdüler.

“Hisseler şu anda gelecek yıllar için öngörülen kazançlara göre düşük fiyatla işlem görüyor gibi görünse de (bu kazançlara ilişkin tahminlerimiz hisse fiyatına paralel olarak düşmedi), tahminimizin ardından büyüme için acil olumlu faktörlerin eksikliğini tespit ediyoruz” ayarlamalar” dedi analistler.

Bu nedenle, “Hertz’in ne 2024’te kazançlarında bir artış yaşamasını (2023’ün dördüncü çeyreğindeki tek seferlik gideri göz ardı edersek) ne de pozitif serbest nakit akışı yaratmasını ve hisse geri alımları yoluyla düşen hisse fiyatından yararlanma şansını çok az bırakmasını bekliyoruz. ” gösteriyor.”

Benzer şekilde, Deutsche Bank analistleri de notlarını Satın Al’dan Tut’a düşürdü. HTZ’yi düşürüp Avis Budget Group’u (CAR) Satın Al’a yükselterek notlarını değiştirdiler.

“Basitçe söylemek gerekirse, iki hisse senedi arasındaki risk/getiri dengesinde son derece büyük bir eşitsizlik algılıyoruz. Ayrıca, HTZ’nin yakın zamanda araçlarının üçte birini satmayı içerecek şekilde değişen elektrikli araçlara yönelik geniş çapta tartışılan stratejisine de şüpheyle yaklaşıyoruz ve bu strateji bizi cesaretlendiriyor” Yatırımcıların önümüzdeki yıllarda firmanın dengeli kar potansiyelini dikkate alması gerekiyor.” “Bu beni şüpheye düşürüyor.”

Geçtiğimiz hafta HTZ’nin notu da Jefferies tarafından düşürülmüştü.

HTZ hisseleri Perşembe günü erken işlemlerde %1 düşüş yaşarken, CAR hisseleri %3,3 arttı.

Bu makale yapay zekanın yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

korkuteli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu